Alüminyum Tavan

Alüminyum tavan, özellikle iş yerleri açısından pek çok avantaj vadediyor. Bilindiği üzere herhangi bir yapının döşemesinden yukarı baktığımızda görünen alan tavan olarak bilinir. Tavanlar, iç mekânın algılanmasında ve amaçlanan etkiyi uyandırmasında da önemlidir. Tavan tasarımı, iç mekanları güzelleştirirken ve hoş bir atmosfer yaratırken, diğer yandan da korunaklı bir yapı elde edilmesine izin verir.

Alüminyum Tavanın Özellikleri Nelerdir?

Günümüz yapılarında kameralar, yangın dedektörleri, akustik sistemler, aydınlatma, ısıtma ve havalandırma gibi ekipmanlar kullanılmaktadır. Bu elemanların kullanımı, tavanın kötü görünmesine yol açabilmektedir. Tavanın daha estetik şekilde görünmesine olanak tanıyan asma tavanlar, normal tavanlara asılacak şekilde yapılmaktadır. İşte alüminyum tavan da bunlardan biridir.

Yapısı gereği alüminyum tavanlar rutubeti, ısı ve ses geçişini önleyen malzemelerdir. Aynı zamanda tavan sisteminin deforme olmasına da engel olur. Fonksiyonel bir kullanım olanağı sağlayan bu tavan modeli, hem iş yerleri hem de evler için tercih edilebilir. Ancak ofis ve fabrikalarda daha sık kullanılır.

Alüminyum asma panel tavanlarda paneller en az 0,5 mm kalınlığında olur. Bu tavanların döşenmesinde tam sert alüminyum levhalar tercih edilir. Çoğunlukla 200, 125, 100 ve 85 mm genişliğinde olan paneller kullanılır.

Bir diğer seçenek de alüminyum asma kaset panellerdir. Bunların kalınlığı da aynı şekilde 0,5 mm olmaktadır. Preslenerek kaset görünümü elde edilen bu panel tavan levhalar, kolay bir şekilde tavana monte edilir. Ölçüler çoğunlukla 600×1200, 600×600, 300×600 ve 300×300 şeklindedir. Yapının alanına göre tercih edilen levha ölçüsü değişmektedir.

Alüminyum Tavan Fiyatları Nedir?

Metal tavan olarak da bilinen alüminyum tavan, farklı malzeme ve tasarımlardan oluşan tavan çeşitlerinden biridir. En önemli avantajı da gerektiğinde çıkarılabilmesi ve bu sayede diğer elemanlara kolay şekilde ulaşımın sağlanabilmesidir. Uzun ömürlü ve dayanıklı olması da bu tavan çeşitlerinin önemli özellikleri arasında yer alır. Alüminyum tavanların fiyatları, malzemenin kalınlığına ve döşeme yapılacak alana göre farklılık gösterir.

60×60 ölçülerinde alüminyum tavanların fiyatları:

  • 200 TL metrekare fiyatı + KDV şeklindedir. Bu fiyatlar özel ölçülere göre değişmektedir detaylar için iletişim kurunuz.