Otomatik Tente

Otomatik tente modelleri evler ve iş yerleri için sıklıkla kullanılan sistemlerdir. Balkonu, terası ve bahçeyi güneş ışığından korumak söz konusu olduğunda farklı malzemelerden elde edilen pek çok tente çeşidinin kullanımı öne çıkar. Dış cepheler için önemi bir hayli fazla olan ve yüksek oranda koruma sağlayan bu sistemler, aynı zamanda dış mekanın hoş ve modern görünmesine de olanak tanımaktadır. Tenteler projeksiyonlu veya yatay şekilde üretilebilirler. Yapıları sadece güneş ışığından ve ısıdan korumakla kalmayan tente çeşitleri, buna ek olarak havalandırma sağlar ve olumsuz atmosferik olaylara karşı iç ve dış mekanı en iyi şekilde korur. 

Otomatik Tentelerin Avantajları Nelerdir?

Otomatik tente sistemleri birçok avantajı beraberinde getiriyor. Sadece gereksinim duyduğumuz zamanda gölgeleme yapabilir ve istediğimiz zaman güneşin içeri girmesini sağlayabiliriz. Çünkü otomatik tenteler kolay bir şekilde kullanılabiliyor. Evin içini doğal bir şekilde aydınlatmak istediğinizde bu tenteleri pratik bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca bulutlu günlerde ve akşam saatlerinde tenteyi kapatmanız da söz konusu olabiliyor.

Tentelerin pratik ve işlevsel bir kullanım deneyimi sağlamasının en önemli koşulu, yapının ideal şekilde tasarlanmış olmasıyla yakından ilgili. Tentedeki güzellik ve teknik kalite, ürünün dengesini korumak için mühim detaylardır. Bu yüzden de evinize ya da iş yerinize bir tente taktırmak istediğinizde işinin ehli ve deneyimli kişilerle iş birliği yapmanız önem arz eder.

Bazen güneşin UV ışınlarının pencere çerçevelerine, mobilyalara, halılara, döşemelere, evin zeminine ve perdelere zarar verme ihtimalinin olduğunu unutuyoruz. İşte bu noktada devreye giren otomatik tenteler oluyor. İyi şekilde tasarlanmış olan tenteler, güneşin zararlı ışınlarının evinizin içine girmesini ve haliyle de mobilyalarınızın zarar görmesini önleyebilir.

Otomatik Tente Fiyatları Nedir?

Sıcak günlerde güneşin evinize girmesini önlemek için otomatik tente harika bir seçim olacaktır. İster evinizde ya da yazlığınızda isterseniz de iş yerinizde bu tenteleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tentelerin fiyatları, ürünlerin boyutuna, metrekareye ve stile göre farklılık gösterir. Ancak tente fiyatlarının bütçe dostu ve ekonomik olduğunu da mutlaka belirtmeliyiz. Genel olarak otomatik tentelerin fiyatları şu şekildedir:

  • 25 metrekareye kadar olan alanlar için 11250 TL
  • 25 metrekareden büyük olan alanlar için her metrekarede 450 TL fiyatı uygulanmaktadır.