Pergola Bahçe Kapatma

Çoğu zaman atıl durumda kalan bahçelerin daha kullanışlı yeni bir yaşam alanı haline getirilmesi için bazı kapatma yöntemleri uygulanabilir. Özellikle olumsuz hava koşullarında bile bahçe kapatma modelleri ile ekstra yaşam alanları oluşturulabilmektedir. 

Bahçe kapatmada özellikle pergole sistemler yaygın olarak tercih ediliyor. Sadece kişisel bahçelerde değil, restoran ve kafe gibi işletmelerin bahçelerinde de pergole veya tente gibi sistemler sık tercih edilmektedir. Kış bahçesi hazırlamak ve dört mevsim bu bahçede keyifli zaman geçirmek için alternatif birçok modelden yararlanmanız mümkündür.  

Bahçe Kapatma İşlemlerinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Bahçe kapatma işlemlerinde beklentilere göre uygun yeni yaşam alanlarının yaratılması mümkündür. Bunun için doğru modellerin seçilmesi ve alan uygun bir ince işçilikle uygulama yapılması gerekmektedir. Bu sistemler arasında özellikle pergole sistemler isteğe bağlı olarak açılıp kapanabilir özellikleri sayesinde sık tercih edilmektedir. 

Yaygın olarak bahçe kapatma işlemlerinde tercih edilen yöntemlerden bazıları ise kısaca şunlardır:

  • Pergola Bahçe Kapatma Modelleri 
  • Tente Bahçe Kapatma Modelleri 
  • Cam Bahçe Kaplama Modelleri 
  • Ahşap/Alüminyum Kafes Bahçe Kaplama Modelleri vb. 

Gelişen teknoloji ve yapı malzemeleri sayesinde bahçeleri daha verimli kullanmak isteyenler için dış mekan kapatma sistemleri arasında birçok seçenek yer alıyor. Bu kapsamda en doğru yöntemlerin uygulama yapılacak alanlara göre seçilmesi son derece önemlidir. 

Bahçe Kapatma Modelleri ve Avantajları Nelerdir?

Bahçe kapatma sistemlerinin yaygın olarak kullanılmasının en büyük nedeni yaz kış istenildiği zaman bahçelerin verimli şekilde kullanılabilir hale gelmesidir. Sadece bireysel konularda değil, işletmeler için de bu tür sistemler son derece önemlidir. Ahşap kış bahçesi modelleri başta olmak üzere, pergola ve branda sistemleri en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. 

Kış bahçesi ve bahçe kapatma uygulamalarında elde edilecek başlıca avantajlar kısaca şu şekilde özetlenebilir:

  • Yaz – kış bahçelerin verimli şekilde kullanılması sağlanır. 
  • Eve ek olarak yeni bir yaşam alanı elde edilir. 
  • Kafe ve restoran gibi işletmelerin bahçeleri de kullanılabilir hale getirilir. 
  • Olumsuz hava koşullarında (yağmur, kar, dolu vb.) bile bahçenizde keyifli vakit geçirmenizi sağlar. 

Bahçenin atıl halden çıkarılarak kullanışlı bir yaşam alanına dönüştürülmesi için yeni nesil pergola sistemler gibi yöntemler ile bahçe kapatma uygulamalarına başvurmanız gerekmektedir. Veranda kapatma sistemleri arasında birçok ihtiyaca yanıt verecek profesyonel çözümler bulunmaktadır.  

Bahçe Kapatma Ne Kadara Mal Olur?

Bahçe kapatma sistemlerinin her biri farklı fiyatlara sahiptir. Öte yandan cafe dış mekan kapatma fiyatları ile hazır kış bahçesi fiyatları arasında da uygulama alanına göre fiyatlar değişmektedir. Pergola ya da tente gibi kapatma sistemlerinden hangisinin tercih edileceğine göre de bir fiyat belirlenebilir. 

Genel olarak kapatılmak istenen alan ve tercih edilen kapatma sistemi fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Bahçe kapatma modelleri kapsamında ortalama pergola sistemleri m2 fiyatları 3.000 TL – 5.000 TL ve üzerinde bir başlangıç fiyatına sahiptir. Pergole tente uygulamaları diğer muadil modellere göre daha düşük ücretlerle uygulanabilir. 

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*