tente nedir

Tente nedir? Tenteler, sizi ve evinizi güneşten korumak için özel olarak geliştirilen sistemlerdir. Bir çift kol yardımıyla otomatik şekilde kullanımı mümkün olmaktadır. Tentelerin en önemli özelliklerinden biri şüphesiz ki ısı yalıtımı sağlaması ve gölgeli bir alan sunmasıdır. Su geçirmez kumaş içermesine rağmen tenteler yağmurluk gibi kullanılsa da esasen bu sistemlerin yağmurluk olmadığını da belirtmeliyiz. Ancak çeşitli hava olaylarına karşı en iyi şekilde yapıları koruma özelliğine sahiptirler. Tente kumaşları UVA ışınlarına ve diğer zararlı elementlere karşı filtre görevi görecek şekilde tasarlanır.

Tentenin İşlevi Nedir?

Tente nedir diyenler için bu sistemlerin işlevlerinden söz edelim. Gölge sağlamak, rüzgârdan korumak veya sadece bir alanı kapatmak söz konusu olduğunda tenteler oldukça faydalıdır. Dayanıklı kumaştan ve çeşitli materyallerden elde edilen bu yapılar, her türlü konut ve iş yeri için son derece idealdir. Günümüzde tente sistemleri yalnızca yağmur ya da güneş gibi doğal durumlardan korumak için kullanılmamaktadır. Tenteler aynı zamanda bir dekoratif unsur olarak da tercih edilmektedir. İyi bir dış mekân yaratmak istendiğinde tenteler harika bir seçim olarak dikkat çeker.

Tentenin tam kapasitesinden yararlanmak için alana uyum sağlaması oldukça önemlidir. Buna ek olarak tente yaptırmak istediğinizde işinde uzman bir firma ile anlaşmalısınız. Bu sayede uzun ömürlü ve dayanıklı bir tente kurulumu gerçekleşmiş olacaktır. Mekâna iyi bir şekilde uyum sağlayan tenteler, doğru boyutlarda ve malzemelerde tercih edilmelidir. Böylece tenteden maksimum verim elde edilebilecektir.

Tente Fiyatları Nelerdir?

Fiyatları bakımından tente nedir sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. Tenteler hem dekoratif hem de işlevsel bir unsurdur. Sizi ve mobilyalarınızı güneşten korur ve terasta çardak işlevi görebilir. Aynı zamanda ısı yalıtımı sunabilir. Yani sıcak yaz mevsiminde evinizin daha serin ve yaşanılabilir olmasını destekler. Kışın ise rüzgâra ve doğa olaylarına karşı en iyi şekilde koruma sağlayabilir. Tente fiyatları, ürünün kumaşına, malzemesine ve uygulama yapılacak olan alanın büyüklüğüne göre değişir. Yine de tente fiyatlarının her bütçeye uyum sağlayan bir skalada yer aldığından söz edilebilir. Genel olarak fiyatlar şu şekildedir:

2 metre mafsallı tente: 7000 TL

3 metre mafsallı tente: 7500 TL

4 metre mafsallı tente: 9500 TL

5 metre mafsallı tente: 12000 TL

6 metre mafsallı tente: 14000 TL

2,5 metre körüklü tente: 7000 TL

3 metre körüklü tente: 7500 TL

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*