• 2011'den beri Pergola Tente ve Cam Sistemleri Üretiyoruz.
  • Whatsapp : 0212 909 8229

Veranda Kapatma Modelleri

veranda kış bahcesi

Verandalar bilindiği üzere evlerin önünde, bahçede yer alan bir platformdur. Evlerle bağlantılı şekilde tasarlanan ve ek dış ortam yaşam alanı kazandıran bu alanlar her mevsim kullanılabilir. Her mevsim buraları kullanmak için veranda kapatma modelleri arasından doğru seçimlerin yapılması gerekmektedir. 

Veranda kapatma modelleri, ev sahiplerinin ilave bir yaşam alanına sahip olmasını sağlar. Hava koşullarından korunabileceğiniz bir dış mekan tasarlamak için bu tür uygulamalara başvurulması gerekmektedir. Genelde bu alanlar içim pergola sistemlerin yaygın olarak kullanıldığı görülmektedir. Pergola sistemlerin yanı sıra veranda kapatmada aynı zamanda tente modelleri de sık tercih edilmektedir.

Veranda Kapatma Sistemleri Nelerdir?

Evlerinin önünü daha kullanışlı ve yeni bir yaşam alanı haline getirmek isteyen herkes için bahçe ve veranda kapatma modelleri yaygın olarak tercih edilmektedir. Gelişen branda ve tente uygulamaları sayesinde çok daha düşük maliyetlerle kapatma işlemleri yapılabiliyor. Öte yandan otomatik pergola sistemleri de istenildiği zaman açma – kapama özelliklerinin olmasıyla günümüzde modern sistemler arasında yer almaktadır. 

Kapalı veranda modelleri arasında sık tercih edilen modeller kısaca şunlardır:

  • Pergola Veranda Kapatma
  • Cam Veranda Kapatma 
  • Tente Veranda Kapatma 
  • Alüminyum Kafes Veranda Kapatma 
  • Ahşap Veranda Kapatma vb. 
Yaşam alanlarında ihtiyaçlara göre en uygun yöntemin seçilmesi ve ince bir işçilik ile uygulama yapılması gerekecektir. Günümüzde birçok açık alan bu tür profesyonel kapatma yöntemleri ile daha verimli hale getirilmektedir. 

Veranda Kapatma Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evlerinin dışa açılan bölümlerini kullanışlı hale getirmek isteyenler için veranda kapatma sistemleri birçok yönden avantaj sağlar. Ancak veranda ya da bahçe kapatma işlemlerinde uygun modelleri tercih etmeden önce birçok farklı detaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda farlı sistemler arasında seçim yapılması mümkündür. 

Veranda kapatma sistemleri arasından seçimlerinizi yapmadan önce bazı detaylara dikkat ederek en başarılı sonuçları elde etmeniz mümkündür. Villa veranda modelleri başta olmak üzere tüm yaşam alanları için veranda kapatma yaptırmadan önce şunlara dikkat edilmesi gerekiyor:

  • İklim koşullarına uygun sistemlerin tercih edilmesi. 
  • Uygulama alanına uygun modellerin seçilmesi. 
  • Fiyat ve performans açısından beklentiler karşılaması vb. 

Firma tercihlerinde de mutlaka kurumsal ve profesyonel kişilerin tercih edilmesi gerekecektir. Bu sayede çok daha kısa sürede en iyi veranda kapatma işlemlerinin yapılması mümkündür.  

Veranda Kapatma Modelleri Fiyatları Ne Kadar?

Veranda sundurma modelleri ve kapatma sistemleri evinizin dışında ek bir yaşam alanı elde etmenizi sağlar. Bu nedenle en kullanışlı modelleri seçmeniz gerekecektir. Bu kapsamda birçok farklı alternatiften yararlanmak mümkündür. 

Kapatılacak alanın büyüklüğü, tercih edilecek malzemeler ve kapatma sistemi ile işçilik hesaplama yapılırken dikkate alınmaktadır. Ortalama olarak her bir yönteme göre değişse de veranda kapatma modelleri pergola ve tente sistemleri m2 fiyatları 2500₺ ile 5.500₺ arasında bir metrekare fiyatına sahip olmaktadır. 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*