Rolling Roof Pergola Tente

Rolling Roof Tente Sistemleri 

1. Rolling Roof Nedir

Mekân ve alan fark etmeksizin istenilen yere uygulanabilecek açılır kapanır bir sistemdir. Toplama işlemi sırasında katlanmasıyla birlikte açık hava mekânlarında isteğe bağlı olarak kapalı olarak kullanılabilir. Sistemin üst kısmında yer alan panellerin en temel ayrıcalığı güneş ışınlarından maksimum faydanın sağlanmasıdır. Mekâna uygun renk ve tasarımıyla uzun dönem kullanım imkânı sunmaktadır. Panellerin katlanmasıyla birlikte temizlik kolay bir şekilde yapılmaktadır. 

2. Rolling Roof Sistemi Ne İşe Yarar?

Rolling Roof sistemi, dört mevsim işletme veya bahçelerde yarar sağlamaktadır. Özellikle işletmeler açısından önem arz eden bu sistem açık havanın keyfini her mevsim yaşayabilir. Tek düzenek ve açılır tavan teknolojisi sayesinde konfor sunmasının yanında aynı zamanda olumsuz hava şartlarına karşı dirençlidir. Açılır kapanır tente özelliği beraberinde kolay temizlik imkânı sunmaktadır. 

Uzaktan kumanda özelliğiyle istenildiği gibi açıp kapatırken güneşin geliş açısına göre kapatırken rahatsızlığı ortadan kaldırmış olur. Bulunulan bölgeye istenildiği gibi gölgelendirme yapılmasına yardımcı olmaktadır. Yapmış olduğu havalandırmanın yanında hem güneş ışıklarından kurtarıp gölgelendirme sağlar hem de yağmurlu dönemlerde üstünü tamamen kapatarak açık havadan mahrum kalmamış olunur. 

3. Rolling Roof Nerede Kullanılır? 

Rolling Roof sistemi birçok kullanım alanına sahip olmaktadır. Kullanılan alan ve kullanımıyla kolaylık sunan bu sistem kullanıldığı en yaygın alan cafe ve restoran işleten işletmelerdir. Bu gibi alanların bahçe ve dış alan kısımlarına bu yapı uygulanabilir. Hava koşulları ne olursa olsun her mevsim kullanıma müsaittir.

Evlerde teras, balkon ya da verandalarda kullanılmaktadır. Bu yapı aynı zamanda güneş ışınlarından fayda sağlamaktadır. Özellikle kış dönemlerinin olumsuz hava koşulları sebebiyle evlerin bahçe ya da teras kısımları yaz aylarına oranla az kullanılmaktadır. Bu sistemle birlikte açık havanın tadı çıkartılmış olunuyor. Fırtınalı dönemler de rüzgârın yoğunluğundan kaynaklı ses yapmaz. 

4. Rolling Roof Sistemi Tasarımının Faydaları Nelerdir?

  • En temel faydası kış bahçesi ve açık alanların kullanım alanını arttırmaktır. 
  • Zorlayıcı hava şartlarından korumasının yanında maksimum savunma sağlamaktadır. 
  • Uzaktan kumandalı sistemi sayesinde tek tuş ile üst bölmesini açıp kapatılabilir. 
  • Ses çıkarmama özelliğiyle işletmelerde ya da toplu alanlarda rahatsız etmez.  
  • Cam ve yalıtım malzemeleri kullanıldığı için kapatma işlemi sırasında aydınlatma gereği duyulmadan da kullanılabilir. 
  • Diğer camlar da olduğu gibi silinebilir aynı zamanda kolay temizlik imkânı sunmaktadır. 

5. Rolling Roof Sistemi Temel Özellikleri

Kullanıldığı alana ya da ortama estetik şık bir görüntü sunmaktadır. Bu sistem açık olsa dahi dayanıklı profilleri sayesinde yağmur ve rüzgârdan etkilenmeden sağlıklı bir havalandırma sağlamaktadır.  Paneller istenildiği açıdan açılabiliyor olmasından dolayı güneş ışınlarından istenildiği kadar yararlanılabilir.  Katlanma hareketi esnasından havalandırma yapmasının yanında aynı zamanda gölgelendirme sunmaktadır. Bunun yanında katlanma vasıtasıyla çatıya çıkmaya gerek kalmadan dış hijyeni sağlamasından içerden de temizlenmesi mümkün olmaktadır.

6. Rolling Roof Sistemi Teknik Özellikleri 

Rolling Roof diğer sistemlerden farklı olarak toplanma ve katlanma özelliğini bir arada sunmaktadır. Tavanın kapanma materyali olarak 38 cm genişliğine sahip olan paneller, kendi etrafında dönerek katlanma hareketi sağlanmış olur. Bu hareket tamamlandıktan sonra diğer alüminyum paneller geriye toplanarak tam bir açılma gerçekleşir. Alüminyum panellerin kalımlığı 2mm olarak belirlenmektedir. 

Alüminyum panellerde su tahliye kısmı yer almaktadır. Bu sayede su almama özelliğine sahip olmaktadır. Aynı zamanda %5 eğim hareketi ile çalışmaktadır. Kullanılan tüm materyaller paslanmaz malzemelerden yapılmaktadır.  

7. Rolling Roof M2 Fiyatları Nedir?

Rolling Roof sistemi her açıdan açılabiliyor olması güneş ışığından gerektiği kadar faydalanılmasına yardımcı olmasının yanında aynı zamanda yağmur kar gibi doğa olaylarından da korunmasını sağlamaktadır. 

Sistemin uygulanacağı alan ve kullanılacak malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda alanın genişliği de önemlidir bu konuda. Rolling Roof ortalama olarak m2 fiyatı 1700 TL +KDV şeklinde belirlenmektedir.

8. Rolling Roof Tente

Tente, doğa olaylarından kaynaklı dış etkenler olan yağmur, güneş gibi olaylardan korunmak amaçlı kurulumu yapılan bir yere gerilen kumaş ya da naylondan yapılmaktadır. 

Açılır tente sistemi olan Rolling Roof her türlü ortamda kurulumu yapılmaktadır. Toplanma ve katlanma olarak hareket mekanizması bulunmaktadır. Tek ünite şeklinde 50 m2 alana kadar yapımı sağlanabilir. Kullanılan malzemeler paslanmaz yapıya sahiptir.

9. Rolling Roof Pergola

  • Rolling Roof Pergola sisteminde diğer sistemlere göre tek hareket sistemi sunmaktadır. Üst seviyesinde olup tamamı alüminyumdan oluşmaktadır. 
  • Pergolada ki fark üst kısmının da alüminyumdan oluşmasıdır. Bu malzeme sayesinde kullanım açısından daha uzun ömürlü bir yapıya sahip olmaktadır. 
  • Rolling Roof sistemi açık olsa dahi dizayn profilleri sayesinde yağmurdan etkilenmeden açık hava kullanılabilir. Katlanma özelliğyle birlikte havalandırmanın yanında gölgelendirme özelliğini kaybetmez. 
  • Rolling Roof Pergola sistemini istediğiniz alana uygun renk ve tasarım seçenekleri ile tasarımı gerçekleştirilir. Bu kullanılan alanı daha keyifli hale getirmektedir. 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*