• 2011'den beri Pergola Tente ve Cam Sistemleri Üretiyoruz.
  • Whatsapp : 0212 909 8229

Çatı Kapatma Modelleri

çatı kapatma pergole

Çatıların ve özellikle terasların daha aktif şekilde kullanılabilir hale getirilmesi için çatı kapatma sistemlerinin kullanılması gerekecektir. Çatı teras kapatma işlemlerinde tercih edilecek malzemelerin kalitesi ve ihtiyaçlar dikkate alınarak işlem yapılması gerekiyor. 

Çatların kar ve yağmur gibi olumsuz hava koşullarında korunmasını sağlamak için bu tür uygulamalara başvurulması gerekiyor. Çatılar bu tür modern kaplama yöntemleri ile daha verimli hale getirilmektedir. Teras kapatma hizmetlerinde de yine benzer şekilde daha iyi bir ortam sunulmaktadır. Çatı kapama hizmetlerinde kullanılan malzemeler farklılık göstermektedir. Kaliteli malzemeler ile en iyi sonuçlar alınabilir. 

Çatı Kapatma Nedir?

Çatı kapatma, yapılarda çatının yağmur, kar ve dolu gibi olumsuz hava koşullarına karşı korunmasını sağlamak için uygulanan işlemlerdir. Olası su sızıntıları, nem, rutubet gibi sorunların yaşanmamasını sağlar. Çatı kapatma işlemleri tercih edilecek malzemeye göre farklılık gösterebilir. Çatı kapatma modellerinin farklılık göstermesi ve her yapı için ihtiyaçların da farklı olması yöntemlerin de değişmesine neden olmaktadır. 

Çatıların kapatma işlemleri ile ortak yeni alanlar yaratılabileceği gibi kişisel yapılarda da evin bir uzantısı olarak da kullanılabilmektedir. Kullanım amacına ve bina özelliklerine göre çatı kapatma işlemlerinde uygulama yöntemleri farklılık göstermektedir. İhtiyaçların belirlenmesi ve buna uygun şekilde işlem yapılması gerekiyor. Dubleks teras kapatma modelleri başta olmak üzere alternatif birçok seçenek bu kapsamda yer almaktadır. 

Çatı Kapatma Nasıl Yapılır?

Çatı kapatma uygulamalarında birçok farklı yöntem tercih edilebilir. Bu yöntemlerin farklılık göstermesi doğrudan tercih edilecek malzemelerden kaynaklanmaktadır. Çatının yapısına, bina özelliklerine ve tercih edilecek malzemelere göre değişmektedir. Çatının durumu incelenerek çatı kapatma işlemine başlamadan önce planlama yapılır. 

İşlem için çatı temizliğinin yapılması ve uygun hale getirilmesi gerekir. Ardından uygun kapatma malzemeleri tercih edilerek işleme başlanır. Teras çatı kapatma işlemlerinde ve diğer uygulamalarda da yöntemler birçok etkene göre değişecektir. 

Çatı Kapatma Modelleri Nelerdir?

Sandviç panel teras kapatma işlemleri başta olmak üzere birçok farklı model bu kapsamda tercih edilebilir. Çatıların daha verimli hale getirilmesini sağlamak ve zaman zaman yeni yaşam alanları oluşturmak için bu yöntemlere başvurulduğu görülmektedir. 

Çatı kapatma sadece tek bir yöntem ve malzemeden meydana gelmez. Farklı birçok tasarım ve malzeme çatı kapatma işlemleri için tercih edilebilir. Çatı kapatma modelleri arasında seçim yapılırken mutlaka iklim koşulları ve çatının ne için kullanılacağına dikkat edilmesi gerekir. Örneğin bir kış bahçesi yapılacaksa çatılar için pergole daha uygun görülmektedir.  

Çatı Kapatma Maliyetleri Ne Kadar?

Çatı kapatma işlemlerinde maliyetler seçilen malzemelere ve firmalara göre değişmektedir. Ayrıca alüminyum teras kapatma / m2 fiyatları başta olmak üzere alanın büyüklüğü de bu hesaplamalarda etkili olmaktadır. Ortalama olarak çatı kapatma maliyeti ise basit teras kapatma için metrekare fiyatı 2425 TL seviyelerindedir. Fiyatlar birçok etkene göre değişmektedir.

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*