• 2011'den beri Pergola Tente ve Cam Sistemleri Üretiyoruz.
  • Whatsapp : 0212 909 8229

Bioklimatik Pergola Nedir?

bioclimatic pergola system

Her alanda ve ortamda kullanılabilen Bioklimatik sistem diğer bilinen adıyla açılır kapanır tavan ya da katlanan teras olarak bilinmektedir. Açık alanlarda ve Bahçelerde sık görülen özellikle kış bahçelerinde sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. Cam sistemi ile tasarlanmasıyla aydınlatma görevi de üstlenmektedir. Olumsuz hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı olduğu için etkilenmesine izin vermez. Alüminyum tasarımıyla zengin bir görünüme sahiptir. Led ışıklar ve uzaktan kumanda ile kullanımı kolay olan Bioklimatik Pergola ürünü oldukça konforlu bir sistemdir. 

Diğer tavan sistemlerinden farkları; Bu sistem kendi etrafında dönebilen panellerin açılır ve geriye doğru toplanır hale gelmesiyle tamamen açık halde olabilir. Bu farklı özelliği sayesinde Bioklimatik pergole hem açılır hem katlanır özelliğiyle tek sistemdir. Yazları sıcak günlerde temiz havanın keyfi çıkartılırken, yağmurlu havalarda ise kapanma özelliği sayesinde soğuktan etkilenmez bir yapıya sahiptir. Bioklimatik sistem teknolojinin gelişmesiyle birlikte katlanır tavanlar ile konforu yakalamaktadır. Panellerin uyumlu bir şekilde dönmesiyle güneş ve gün ışığından daha verimli faydalanılmasına yardımcı olunur. Atmosferin havalanmasına da fayda sağlamaktadır.

Bioklimatik Pergola Sistemleri Kullanım Alanları

Bioklimatik sistem diğer adıyla açılır kapanır tavan sağladığı yarar ve konforla birlikte birçok kullanım alanına sahiptir. Özellikle bahçeli olan cafe ve restoranlarda, villa veya müstakil alanlarda sık tercih edilmektedir. İş yerleri dışında bir de evlerin teras ve balkon kısımlarında sık tercih edilmektedir. Bioklimatik pergola sistemi sayesinde açık alan keyfini dört mevsim çıkarmakla birlikte evlerde ya da iş yerlerinde farklı bir alan sunmaktadır. Şiddetli rüzgârlı olan dönemlerde rüzgârdan kaynaklı çıkan gürültüyü yansıtmamakla birlikte güneş ışınlarından faydalanarak ısı yalıtımı gerçekleştirmektedir. 

Bioklimatik Sistemin Temel Özellikleri

  • Bioklimatik sistemler, panellerin katlanıp tavanın açılması sayesinde havayı dört mevsim kullanmanıza yardımcı olur. 
  • Temizliği oldukça basit bir üründür. Kir, pas tutmaz ve çok rahat bir şekilde temizlenebilir. 
  • Diğer sistemlere göre hem katlanır hem de toplanma hareketinden 
  • Dayanıklı ve esnek yapısından dolayı sistem açıkken bile yağmurdan ya da kardan etkilenmeden havalandırılmış olur.
  • Ayarlanabilir panellerden dolayı güneş ışığından istenildiği kadar fayda sağlanabilir. Yani güneş ışınlarını ve gün ışığını iç ortama istenildiği kadar alınır ya da uzaklaştırılabilir.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*