kumaş tente

Tente modellerinde günümüzde birçok farklı kumaş tercih edilmektedir. Kullanım alanlarına ve özelliklerine göre değişen tente kumaşı fiyatları da buna göre hesaplanmaktadır. Dış mekanların korunaklı hale getirilmesi ve yağmur, güneş, kar gibi temel etkenlere karşı ortamın daha kullanışlı olmasını sağlayan tenteler, sahip oldukları branda kalitesine göre sınıflandırılabilir. 

Otomatik veya elle açılır kapanır özelliklere sahip tenteler için kullanılacak kumaş kalitesi son derece önemlidir. Tente kumaşı su geçirmez özelliklere sahip olması ve uzun ömürlülük için dayanıklı olması gerekmektedir. Buna ek olarak daha pek çok farklı özelliği barındırması gerekir. 

Tente Hangi Kumaştan Yapılır? 

Günümüzde birçok farklı tente modeli bulunmaktadır. Su ve güneş geçirmez özelliklere sahip olması nedeniyle branda kumaşları olarak da bilinmektedir. Renk, desen ve kalite özelliklerine göre bu kumaşlar farklılık göstermektedir. Güneşlik tente kumaşı olarak yaygın olarak şu unsurlar kullanılmaktadır:

  • Akrilik Tente Kumaşı
  • Meç Kumaşlar
  • Polyester Kumaş

Tente kumaşı fiyatları da yine tercih edilecek kumaş türü, metrekaresi ve hangi tente sisteminde kullanılacağına göre değişebilir. Genel özelliklerine bakıldığında tente kumaşlarının kalitesi birçok yönden öne çıkmaktadır. 

Tente Kumaşı Nasıl Olmalıdır? 

Tenteler bilindiği üzere açık alanlarda koruma sağlaması için kullanılmaktadır. Bu nedenle dış etkenlerin tümüne karşı dayanıklı olması gerekecektir. Tentelik kumaş kapsamında tercih edilecek ürünlerin sahip olması gereken temel özellikler ise kısaca şöyledir:

  • Dayanıklı ve kaliteli olmalıdır,
  • Kir tutmaz ve kolay temizlenebilir olması gerekir,
  • Kötü hava koşullarına karşı dayanıklı olmalıdır,
  • Su geçirmezliği bulunması gerekir. 

Tente sistemlerinde tercih edilecek kumaşların her türlü unsura karşı dayanıklı olması son derece önemlidir. 

Su Geçirmez Tente Kumaşı Fiyatları Ne Kadar? 

Tentelerin kullanım alanları dış mekanlar olduğu için özellikle yağmurdan koruma sağlaması açısından son derece önemlidir. Üzerinde su tutmayan ve suyu altına geçirmeyen özelliklere sahip kumaşlar bu alanda sıklıkla tercih edilmektedir. Su geçirmez tente kumaşı fiyatları ise metrekare düzeyinde ortalama olarak 89 TL fiyat avantajları ile ortaya çıkmaktadır. Tente kumaşı fiyatları kumaş özelliklerine ve boyutlarına göre farklılık gösterecektir. 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*