Su Geçirmez Tente Kumaşı Fiyatları

Tente üretiminde genelde üç farklı kumaş türü öne çıkmaktadır. Bu kumaşların ortak özelliği olarak ise suya ve diğer birçok etkene karşı dayanıklı olmasıdır. Su geçirmez tente kumaşı fiyatları da kumaş özelliklerine ve hangi tente sisteminde kullanılacağına göre farklılık göstermektedir. 

Tente için tercih edilecek kumaşın malzeme kalitesinin son derece yüksek olması gerekmektedir. Bu sayede kullanım alanında uzun süre etkili biçimde tercih edilmesini sağlayacaktır. Su geçirmez tente kumaşı fiyatları metrekare fiyatı ortalama 189 TL gibi bir ücret ile öne çıkmaktadır. Bu ücretler birçok farklı değişkene göre farklılık göstermektedir.  

Su Geçirmez Kumaşlar Nelerdir? 

Su geçirmez özellikler kazandırılması için genelde kauçuk, polivinil klorür (PVC), poliüretan (PU), silikon ve balmumu gibi su yalıtım malzemesi ile kumaşların güçlendirilmesi sağlanmaktadır. Polyester, akrilik gibi kumaş türleri tente için kullanılan en yaygın kumaş türleri arasında yer almaktadır. Her türlü hava koşullarına dayanması ve su geçirmez olması sayesinde de bu kumaşların kullanım alanları oldukça geniştir. Su geçirmez tente kumaşı fiyatları tente kumaşı olarak kullanılacak ürün özelliklerin ve ne kadar bir alan için kullanılacağına göre değişmektedir. Özel tentelik kumaşlar ile alınacak verim en yüksek seviyelere kadar çıkarılmaktadır. 

Tente Kumaşı Nasıl Olmalıdır? 

Tente kumaşı seçerken birçok detaya dikkat edilmesi gerekir. Özellikle bir tente kumaşından en büyük beklenti uzun ömürlü olmasıdır. Diğer yandan kir tutmama ve kolayca temizlenebilir özelliklere de sahip olması beklenir. Tüm bu özellikleri bir arada barındıran tente kumaşları birçok yönden avantaj sağlayacaktır. Su geçirmez tente kumaşı şunun gibi genel özelliklere sahip olmalıdır:

  • Dayanıklı,
  • Su geçirmez,
  • Kötü hava koşullarına karşı dirençli,
  • Kir tutmayan, rengi solmayan ve kolay temizlenebilir olması vb. 

Tente Hangi Kumaştan Yapılır?

Tente su ve güneş gibi temel etkenlere karşı en yüksek direnci sunacak kumaş türlerinden yapılmaktadır. Renk ve desenlerine göre de ayrılabilir. Akrilik, meç, polyester ve şemsiye kumaşları bu alanda yaygın olarak tercih edilir. Su geçirmez tente kumaşı fiyatları ve sağladığı avantajlar ile bu kumaş türleri tente sistemleri için yaygın olarak tercih edilmektedir. 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*