Kış bahçesi

Kış bahçesi firmaları tarafından günümüzde birçok farklı model üretilmektedir. Uygulama alanı ve talep genişledikçe bu alanda yapılan model seçeneklerinde de birçok çeşit sağlanmıştır. Kış bahçesi kısaca, dış mekanların kullanışlı ve korunaklı hale getirilmesini sağlayan, camekanlı bir yapıdır. Tercihlere göre bu modellerin kendi içinde farklı özelliklerinden ve avantajlarından da yararlanılabilir. 

Kış bahçesinin başlıca model seçenekleri şu kategorilere göre sınıflandırılmaktadır:

  • Cam Tavanlı Kış Bahçesi Modelleri
  • Kapalı Tavan Kış Bahçesi Modeller 
  • Otomatik Kış Bahçesi Sistemleri ve Modelleri 
  • Modern Kış Bahçesi Tasarımları vb. 

Kullanım alanına göre en şık tasarım detaylarına sahip modellerin tercih edilmesi son derece önemlidir. Villa kış bahçesi modelleri başta olmak üzere birçok farklı alanda kullanılmak üzere sayısız model tercih edilebilir. 

Dış Mekan Kış Bahçesi Önerileri Nelerdir?

Dış mekanların ve evinin bahçesini en iyi şekilde değerlendirmek isteyenler için kış bahçesi modelleri sunuluyor. Kış bahçesi çeşitleri arasında birçok model yer almaktadır. Önemli olan bu modellerin nerede konumlandırılacağıdır. Dekorasyon açısından da kış bahçesinin yapılacağı alanın doğru şekilde belirlenmesi önemli bir faktördür. Dış mekan kış bahçesi katlanır cam veya pergola sistemleri gibi alternatiflere de sahip olabilir. 

Kış bahçesinin iç dekorasyonunda modern bir tarz kullanabilirsiniz. Kişiye özel tasarım seçenekleri bu kapsamda taleplerinizin en iyi şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacaktır. Kış bahçesi modelleri arasında yer alan onlarca seçenek arasında kaybolmamak için kullanım alanına göre değerlendirme yapılması gereklidir. 

Apartmanda Kış Bahçesi Olur Mu?

Kış bahçesi sadece müstakil evler veya villalar için değil, aynı zamanda apartmanlar için de mümkündür. Uygun alan sahip tüm dış mekanlar için kış bahçesi sistemlerinin uygulanması mümkündür. Kış bahçesi bol güneş ışığı alan, bitki sağlığını destekleyecek yapıda ve şık bir tasarıma sahip olması gerekir. Apartmanda kış bahçesi ortak oturma alanı olarak apartman – site bahçelerine yapılabileceği gibi bireysel olarak teras ya da uygun çatı alanların sahip alanlar için de yapılabilir. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan kış bahçesi, dört mevsim rahatlıkla açık alanların verimli şekilde kullanılmasını sağlayan önemli sistemler arasında yer almaktadır. 

Kış Bahçesi Modellerini Fiyatları Ne kadar?  

Kış bahçesi metrekare fiyatları tercih edilecek modellere göre değişmektedir. Ortalama fiyatlar kullanılan malzeme ve model özelliklerine göre belirlenebilir. Bu kapsamda öne çıkan modellerin ortalama fiyatları kısaca şöyledir:

  • Cam Çatı Kış Bahçesi – 4.500 TL – 11.500 TL 
  • Açılır Kapanır Pergola Tente Kış Bahçesi – 2.950 TL – 5.000 TL 
  • Bioklimatik Kış Bahçesi – 6.500 TL – 10.000 TL 

Kış bahçesinin modellerine göre fiyat farkları ortaya çıkacaktır. Bu fiyatlar arasından en uygun seçenekleri tercih ederek açık alanları çok daha verimli şekilde kullanabilirsiniz. Kış bahçesi modelleri sahip odluğu alternatifler sayesinde her zevke uygun seçenekler sunmaktadır. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*