tente pergola teras kapatma

Dubleks Teras Kapatma

Binaların en üst katında yer alan dubleks dairelerde terasın daha verimli kullanılabilmesi için yapılması gereken işlemlerden biri dubleks teras kapatma yöntemidir. Binalarda en sık tercih edilen dubleks teras kapatma işleminde cam, alüminyum, demir, ahşap ve PVC gibi birbirinden farklı malzemeler kullanılabilir. Temelde terasın daha kullanışlı ve yaşanabilir bir alan haline gelmesini amaçlayan bu işlemin ustalar tarafından yapılması gerekir. Deneyimli ustaların desteği ile binaların üst katında dubleks teras kapatma yapılabilir. 

Teras Kapatma Ruhsata Tabi Mi?

Terasın daha kullanışlı ve konforlu hale gelmesi için bazı yapı malzemeleri kullanılarak kapatılması mümkündür. Terasların bir bölümü veya tamamı cam, PVC ve demir kullanılarak kapatılabilir. Kapatılan bu alan yakıcı güneş ışınlarından, rüzgardan ve yağışlı havalardan korunma sağlar. Binaların en üst kat malikleri bu konuda yaptığı araştırmalarda sık sık teras kapatma ruhsata tabi mi sorusunun yanıtını arıyor. Apartmanın ve yapı güvenliğiyle ilgili mevzuatlara aykırı olmadığı sürece teras kapatmada hukuka aykırı bir durum söz konusu değildir.

Dubleks Teras Kapatma Fiyatları 

Son yıllarda en çok araştırılan konulardan olan dubleks teras kapatma fiyatları, m2 üzerinden 3000 TL ortalama ile satılmaktadır. Terasın genişliğine ve müşteri talebine göre farklılık gösterebilir. Son dönemde cam malzeme kullanılarak yapılan teras kapatmalar hem şık hem de kullanışlı duruyor. Bu yüzden dubleks dairelerde terası sanki kış bahçesi gibi çevirip kapatmayı tercih eden pek çok mülk sahibi bulunuyor. Günümüzde en çok tercih edilen uygulamalar arasında dubleks teras kapatma yapılırken farklı malzemeler tercih edilebilir. Bu yüzden her müşteri hem kendi bütçesine hem de ihtiyaçlarına bağlı olarak bir seçim yapabilir.

Dubleks Teras Kapatma Fikirleri

Teras kapatma yapılırken kullanılacak modeller arasında farklı malzeme seçenekleri öne çıkıyor. Herkes kendi kullanım ihtiyaçlarına en uygun malzemeyi seçerek dubleks teras kapatma yaptırabilir. Fakat estetik görünüm açısından çok şık duran cam ve pergole malzemelerle hem uygun maliyetli hem de şık mekanlar hazırlanabilir. Dubleks terasa sahip kişiler son yıllarda teras kapatma fikirleri arasında şık tasarımları tercih ediyor. 

Alüminyum, demir, çelik, ahşap gibi malzemelerden yapılan dubleks teras kapatma işleminde estetik görünüm kadar malzeme kalitesine önem verilmelidir. Malzemeler kaliteli olmadığında mevsim koşulları yüzünden zamanla zarar görebilir ve sürekli masraf çıkarabilir. Bu sebeple ilk etapta kaliteden ve bütçeden ödün verilmeden seçim yapılması tavsiye edilir. Dubleks teraslara en uygun kapatma yöntemleri arasında ışıklı pergola tente tasarımlar da dikkat çekiyor.

Ucuz Dubleks Teras Kapatma

Uygun fiyatlarla dubleks teras kapatma yaptırmak için kullanılacak malzemenin çok pahalı olmaması gerekir. Çelik çubuklarla yapılan teras kapatmalar dayanıklı olsa da çok masraflı olduğundan herkese uygun olmayabilir. Bu noktada bütçe dostu fiyatlarla ucuz teras kapatma yapmak isteyenler dubleks terasın boyutlarını göze alarak seçim yapabilir. Dubleks terasın mevsim koşulları da kapatmada kullanılacak malzemelerin seçimine etki edebilir. Örneğin çok yağışlı veya güneşli bölgelerde farklı malzemeler seçilere uygun fiyatlarla sonuç alınabilir.

Pergola Teras Kapatma Yöntemi

Son dönemde teras kapatma yöntemleri arasında en çok tercih edilen modeller Pergola teras kapatma fikirlerinden oluşur. Pergole denince akla ilk gelen ahşap olsa da yeni dönemde kullanılan malzeme ve modeller tamamen alüminyum üzerine kurulu sistemler halindedir. Terasta son derece şık duracak renkte malzeme seçilebilir. Pergole teras modelleri uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabilecek bir yapıdadır. Bu nedenle teras kapatırken de konforlu, ılık ve iklim koşullarına uyumlu tasarımlar yapılabilir. En uygun fiyatlarla dubleks teras kapatma yapmak isteyenler aşağıdaki modelleri seçebilir.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*