karpuz

Karpuz tente sahip olduğu görünümü nedeniyle bu adı taşımaktadır. Öte yandan şık bir hava katması nedeniyle özellikle bina girişleri ve pencere üstlerine yerleştirilerek farklı bir hava katmayı da başarmaktadır. Yaygın olarak karpuz tentelerin dekoratif amaçlı olarak kullanıldığı da görülmektedir. 

Karpuz tentelerin dekoratif amaçlı kullanımına da görülmektedir. Sahip olduğu şık tasarımı sayesinde karpuz tente fiyatları renk seçeneklerinden boyutlarına, tercih edilen tente kumaşı özelliklerinden tente sistemine kadar birçok farklı değişkene göre belirlenmektedir. 

Karpuz Tente Modelleri Nelerdir?

Karpuz tente modelleri alışıldık tentelerden farklı olarak bina girişlerinde açık hava koşullarına karşı korum sağlayan yaygın tente modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle giriş kat camlarına yaptırılarak bina genelinde de şık bir görünüm elde edilmesi sağlamaktadır. Genelde karpuz tente modelleri sabit sistemlerdir. Kurulumu yapıldıktan sonra açma veya kapama işlemleri yapılamamaktadır. 

Karpuz Tente Nerelerde Kullanılır? 

Karpuz tentelerin kullanım alanları oldukça geniştir. Özellikle otellerde bu tente modellerinin şık görünümü sayesinde çok sık tercih edildiği görülmektedir. Tente fiyatları belirlenirken de bu kullanım alanlarına ve ürün özelliklerine göre farklı fiyat politikaları uygulanmaktadır. 

Karpuz tentelerin başlıca kullanım alanları ise kısaca şöyledir:

  • Oteller,
  • Restoranlar,
  • Kafeler,
  • Apartmanlar,
  • İş merkezleri vb. 

Binalarda çok daha şık bir görünüm kazandırması ve olumsuz hava koşullarına karşı koruma sağalması sayesinde karpuz tente sistemlerinin yaygın olarak tercih edildiği görülmektedir. 

Karpuz Tente Avantajları Nelerdir? 

Genelde akrilik kumaş tercih edilerek üretilen karpuz tenteler, sahip olduğu dayanıklılık özelliği ve kolay temizlenebilir, şık tasarım detayları ile dikkat çeker. Güneşten korunmanın dışında yağışlara karşı da kullanıldığı alana fayda sağlayacaktır. Kapuz tentelerin kullanım alanlarına göre başlıca avantajları ise şöyledir:

  • Kaliteli kumaşları ile güneşe ve yağışlara karşı tam koruma sağlar,
  • Kolay temizlenebilirdir,
  • Dekoratiftir,
  • Montajı kolayca yapılabilir,
  • Ekonomiktir. 

Tentelerin günümüzde birçok farklı modeli bulunaktadır. Karpuz tente fiyatları başta olmak üzere kullanım alanlarına ve tente çeşitlerine göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Diğer pek çok tente sistemine göre çok daha ekonomik olması sayesinde de birçok kişi tarafından dekorasyonu da güçlendirmek için tercih edilmektedir.  

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*