• 2011'den beri Pergola Tente ve Cam Sistemleri Üretiyoruz.
  • Whatsapp : 0212 909 8229

Tente Çeşitleri ve Fiyatları

tente çeşitleri ve fiyatları

Tenteler günümüzde birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Tente çeşitleri ve fiyatları farklılık gösterse de genel özellikleriyle benzer fonksiyonlara sahiptir. Güneş, yağmur, kar, rüzgar gibi etkenlere karşı açık alanların korunmasını sağlayan bu ürünler, gelişen teknolojiyle otomatik motorlu ve kumandalı özellikleriyle de çok daha kullanışlı hale gelmiştir. Tente çeşitlerinin her biri kullanım alanlarına göre farklı avantajlar sunmaktadır. 

Tente çeşitlerine göre ortalama olarak tente çeşitlerine göre değişmektedir. Mafsallı tente tasarımlarında ithal kumaşların tercih edilmesi halinde 1.250 TL ortalama fiyatlar hesaplanmaktadır. Mafsallı tentelerde yerli kumaşlarda ise 1.000 TL gibi fiyatlar ortaya çıkmaktadır. PVC branda seçimlerinde ise mafsallı tentelerde fiyat 450 TL olarak öne çıkmaktadır.  

Tente Çeşitleri Nelerdir?

  • Mafsallı Tenteler 
  • Motorlu Tenteler
  • Otomatik Tente
  • Körüklü Tenteler 
  • Klasik Tenteler
  • Pergola Tenteler
  • Kasetli Tenteler 

Tentelerin kullanım alanlarına göre farklı avantajları bulunmaktadır. Tente modelleri arasından kullanım alanına göre en iyi çeşitleri tercih ederek tenteden en yüksek verimi alınması mümkündür. Dış etkenlere karşı açık alanların kullanışlı ve korunaklı hale getirilmesini sağlamasıyla tentelerin günümüzde geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Tenteler aynı zamanda çalışma sistemlerine göre otomatik ve manuel veya sabit tenteler olarak da sınıflandırılmaktadır. 

Tente Fiyatları Ne Kadar?

Balkonlarda ve teraslarda tente kullanımı oldukça avantajlıdır. Bu avantalardan yararlanmak isteyenlerin evlerinin açık alanlarını kullanışlı hale getirmek için farklı tente modellerini tercih ettikleri görülmektedir. Kendin yap balkon tentesi ile hem vakit kaybetmek istemeyen hem de yüksek maliyetlerle karşılaşmak istemeyenler profesyonel tente modelleri ile evlerinin balkonlarından en iyi verimi alabilirler. 

Yaygın olarak tercih edilen kasetli tenteler manuel ve motorlu özellikleriyle de balkonlarda, verandalarda ve teraslarda yaygın olarak tercih edilmektedir. Kasetli balkon tente sistemlerinin metre fiyatları ise ortalama 450 TL seviyelerinde görülmektedir. Motorlu tentelerde ise 600 TL ve üzerinde fiyatlar hesaplanmaktadır. Söz konusu ortalama fiyatların altında veya üzerinde de fiyat hesaplamaları yapılabilmektedir. 

Tentelerin Özellikleri Nelerdir? 

Işıklı otomatik tenteler en şık tasarıma sahip tente modelleri arasında yer alıyor. Şıklığının yanı sıra kullanışlı özellikleri de dikkat çekmektedir. Otomatik açılır kapanır özelliği sayesinde üzerinize gelen güneş, rüzgar ve yağışları da engellemesi bu tentelere olan talebi artırmaktadır. Tente fiyatları da yine tente ölçülerine ve özelliklerine göre belirlenecektir. 

Günümüzde hayatın pek çok alanında tente kullanımı birçok fayda sağlamaktadır. Bu faydalardan en iyi şekilde yararlanmak isteyenlerin kullanım alanına göre en uygun fiyatlardan yararlanabilecekleri doğru tente modellerini seçmesi gerekecektir. Tente çeşitleri ve fiyatları ölçüleri, çalışma sistemi, branda kalitesi ve tente modellerine göre değişmektedir. 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*