teras cam kapama

Teraslar günümüzde binaların ortak dinlenme alanları olarak kullanılabileceği gibi kişisel teras sahipleri tarafından bir kış bahçesi ve yaşam alanı olarak kullanılabilir. Teras cam kapama her iki kullanım türünde de en iyi sonuçları sunmaktadır. Teraslarınızın açık ve kapalı alana geçiş yapmasını kolaylaştırmak, daha ferah bir ortam yaratmak ve terasınızı daha kullanışlı hale getirmek için tercih edilebilir. 

Hava şartlarına göre teraslarınızı dört mevsim en iyi şekilde kullanmak için açılır kapanır cam teras kapama uygulamalarına veya sabit cam teras modellerine başvurulabilir. Tamamen beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza göre en uygun teras cam kapama sistemleri uygulanacaktır. bu sayede tüm koşullarda teraslar daha etkin şekilde kullanılabilir. 

Teras Cam Kapama Nasıl Yapılır, Avantajları Nelerdir?

Teraslarını daha kullanışlı hale getirmek ve birere yaşam alanına dönüştürmek isteyenler için alternatif seçenekler sunulmaktadır. Bu seçenekler arasında cam teras kapama ilk sırada yer alıyor. Cam olması sayesinde gün ışığından ve manzaran mahrum kalmadan terasların bir kış bahçesi haline dönüştürülmesi mümkündür. 

Teras cam uygulamalarında ilk olarak hangi tür cam kapama sistemlerinin tercih edileceğine karar verilmelidir. Açılır – kapanır, katlanabilir veya sabit cam sistemleri mevcuttur. Teras cam balkon uygulamalarının sağlayacağı bazı avantajlar ise şunlardır:

  • Çok daha estetik bir görünüm sunar. 
  • Gün ışığından her mevsim yararlanma imkanı sağlar. 
  • Yağışlı havalarda bile terasların rahatça kullanılmasını sağlar. 
  • Gürültü en aza kadar indirilir. 
  • Daha fazla mahremiyet sunar. 
  • Yeni yaşam alanı kazandırır. 

Teraslara cam kapama uygulamaları sadece evler için değil, işletmeler veya umumi alanlar için de mümkündür. Bu sayede kafe veya restoran gibi işletmeler teraslarını daha verimli kullanabilmektedir. 

Terası Camla Kapatmak Yasal Mı?

Balkon ve teras kapatma işlemleri için ilgili kanun ve yönetmeliklere uygun şekilde işlem yapılması gerekmektedir. Gerekli izinlerin alınması ve proje ile uygun şekilde cam teras/balkon kapatma işlemlerinin yapılması halinde herhangi bir yasal sorun ortaya çıkmayacaktır. Ancak bazı bilinçsiz şekilde uygulanan teras veya balkon kapatma uygulamalarında çeşitli yasal sorunlar da ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunların önüne geçmek için profesyoneller ile çalışılması gerekir. 

Teras kapatma fikirleri arasında her zaman ilk sıralarda yer alan cam teras kapatma yöntemleri profesyoneller tarafından ilgili yönetmelik ve yasal prosedürlere uygun olarak kapama işlemlerinin yapılmasını sağlar. Bazı hallerde belediyeler ve ilgili diğer yerlerden izin alınması gerekmektedir. 

Teras Cam Kapama Fiyatları Ne Kadar?

Teras ve balkon kapatmada en çok tercih edilen sistemler arasında cam kapama uygulamaları öne çıkıyor. Genelde en uygun teras kapatma işlemlerinde ortalama olarak 5.000 TL ile 100 bin TL ve üzerinde değişen rakamlara rastlanmaktadır. Tamamen kapatma yapılacak alanın büyüklüğü burada etkili bir unsurdur. Teras cam kapama sistemlerinde açma kapama fonksiyonu olup olmayacağı gibi seçenekler de fiyatları belirlemektedir. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*