ışıklı pergola sistemi

Pergole kelime kökeni olarak baktığımız da Latince de saçak anlamına gelmektedir. Bir diğer dil ailelerin de ise korunak / gölgelik anlamları taşımaktadır. İsim anlamlarında olduğu gibi pergole, yağmur, güneş, rüzgar gibi dış hava koşullarından açma kapama özelliği sayesinde oturulan alanı kapatma özelliğine sahiptir. Bu sayede rahatlık ve konfor sağlamaktadır.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber her alanda alternatifler çoğalmaya başladı. Bu doğrultuda Işıklı Pergole sistemi örnek verilebilir. Işıklı pergole sistemi diğer bir adıyla otomatik olarak belirtilebilir. Hareketli sisteme sahip olduğu için kolay açılıp kapanan sistem arasında ki kornişlere yerleştirilen led ışıklar sayesinde etrafı aydınlatan bir sistemdir.

Yeterli alan ışıklandırması yaptığı için çoğu zaman ek ışıklandırmaya gerek duyulmayabilir. Işıkların kullanımı değiştirilebilir olması kullanıma esneklik katmaktadır.

Işıklı Pergole Sistemi Kullanım Alanları Nelerdir ?

Işıklı pergole kullanım olarak pratik ve rahat bir yapı olduğu için yaz kış tüm mevsimlerde etkili bir sistemdir. Kış mevsiminde yağmur, kar gibi doğa olaylarından korumasının yanında yazın da güneşten korunmasına yardımcı olur. Oturulan yerde gölgelik oluşturduğu için etkilenmeden keyif çıkartılabilir.

Balkon , bahçe, kafeterya, restoran, otel, dinlenme tesisleri, havuz gibi açık alanda kalan kısımların herhangi bir durumdan etkilenmemesine yardımcı olmakla beraber ışıklandırmayla daha tercih edilen model olarak bilinmektedir. Esnek, tasarım ve kullanım ayarıyla hemen hemen çoğu yerde kullanım alanlarından bahsedilebilir.

Aydınlatma yapılırken zevke göre renk ve şekil tercihi yapılabilir. Bu hususta aydınlatma yapılırken de dikkat edilmesi gereken önemli detaylar vardır. Örneğin; aydınlatma ekipmanlarının yere ve tasarıma uygun olması gerekir.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*