teras tente model fiyatlari

Konutların veya iş yerlerinin son katında teras pergole modelleri 2022 ile keyifli ve konforlu bir yaşam alanı oluşturulabilir. Özellikle çatı katında terası bulunan binalarda bu alanın verimli bir şekilde değerlendirilebilmesi için pergole tasarımına ihtiyaç duyulur. Pergole sayesinde çatı kapatma ihtiyaçları en iyi şekilde karşılandığı için son yıllarda bu sistemler giderek popülerlik kazanmaktadır. Kaliteli malzemeden üretilen teras pergole tasarımlarında birbirinden farklı materyaller kullanıldığı için her sistemin tasarımı ve montajı birbirinden farklılık gösterebilir. Aynı zamanda ucuz teras kapatma ihtiyacı olan herkes bütçesine göre teras pergole modelleri bulabilir.

Teras Pergole Çeşitleri 

Dubleks dairelerde geniş bir yaşam alanı sunan teras katındaki açık alanı kaliteli malzemelerle kapatmanın pek çok farklı yolu vardır. Teras pergole çeşitleri kullanılan malzemeye göre farklılık gösterir. Bu yüzden teras kapatmak için hem dayanıklı hem de uygun fiyatlı çözümler arayanlar için şu malzemeler kullanılabilir:

  • Teras cam pergole 
  • Teras pergole tente 

Bu seçenekler arasında kendi terasınız ve maliyetlerinize en uygun modeli seçerek terasınızı daha yaşanabilir hale getirebilirsiniz. Her malzemeden yapılabilen teras pergole tasarımında işlevsel açıdan bazı avantajlar veya dezavantajlar olabilir. Bu nedenle teraslarda kullanılan pergole sisteminde hangi malzemeyi tercih edeceğinize bütçe ve ihtiyaçlara göre karar verebilirsiniz.

Teras Pergole Tente Fiyatları 

Teraslarda daha keyifli ve kaliteli bir yaşam alanı oluşturmak için üst kısmı kapatmak önemlidir. Hem yağışlara hem de yakıcı güneş ışığına karşı koruma imkanı sunan teras pergole fiyatları kullanılan malzemelere göre farklılık gösterir. Demir pergole ile ahşap pergolenin maliyetleri aynı olmadığı için fiyatlarda doğal olarak farklılıklar gözlemlenebilir. Her malzemenin kendine göre sağlamlık, işlevsellik ve maliyet açısından bazı avantajları bulunabilir. En çok tercih edilen teras pergole tente arasında kumaş tenteler gelir. Düşük maliyetli olan teras pergole tentenin metrekare fiyatları ortalama 1150 TL’den başlamaktadır. 

Teras Pergole Montajı Nasıl Yapılır?

Teraslarda pergole ile çatı kapatma yapmak isteyenler için çok sayıda farklı model ve tasarım söz konusudur. Teras pergole montajı yapılırken de kullanılacak malzemenin kalitesine ve yapısına dikkat edilmelidir. Ahşap ve demir pergole modellerine kıyasla pergole tentelerin kurulumu ve montajı çok daha basittir. Terasta işlevsel ve konforlu bir yaşam alanı kurmak isteyen herkes bu modelleri gönül rahatlığı ile tercih edebilir. Teras pergole modelleri 2022 yılında da büyük ilgi görmeye devam etmektedir.

Teras Pergole Modelleri

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*