teras tente fiyatları

Özellikle konutların en üst katında yeni bir yaşam alanı oluşturmak isteyenler teras kapatma fiyatları hakkında araştırmalara devam ediyor. Evinin terasını daha verimli bir yaşam alanına çevirmek isteyenlere cam veya demir profilden teras kapatma imkanı tanınıyor. Birinci sınıf kalitedeki malzeme kullanılarak yapılan teras kapama işlemlerinde malzeme kalitesi önemlidir. Ayrıca herkesin kendi bütçesine göre tercih edebileceği malzemeden teras kapatma yapılabilir. Çelik profil yerine daha ekonomik çözümler arayanlara da farklı alternatifler sunuluyor.

Teras Kapatma Ne Kadara Mal Olur?

Son yıllarda evinin veya işyerinin terasını özel bir yaşam alanına çevirmek isteyenlere teras kapatma desteği veriliyor. Birinci sınıf kalitedeki malzeme ile yapılan bu işlemde tıpkı tente modellerinde olduğu gibi metrekare fiyatı verilir. Terasta kapatılacak alan ne kadar büyükse ona göre fazla maliyet ortaya çıkacaktır. İnternet üzerinden teras kapatma ne kadara mal olur sorusunun yanıtını arayanlar için bazı ortalama fiyatlar:

  • Alüminyum pergole profilleri ile teras kapatma fiyatı 1 metrekare için 3000 TL 
  • Çelik profilden teras kapatma fiyatı 1 metrekare için 2000 TL 
  • Balkon kapatma sistemleri cam/alüminyum 1 metrekare için 2550 TL 

Görüldüğü üzere malzeme değiştikçe teras kapatmada karşılaşılacak maliyetler de değişir. Herkes kendi bütçesine ve ihtiyaçlarına en uygun koşullarda teras kapatma yaparak evinin çatısında muhteşem manzaralı bir yaşam alanı kurabilir. Bu konuda mutlaka tecrübeli firmalar ve teras kapatma yapan deneyimli ustalarla çalışmak gerekir.

Cam Teras Kapatma Fiyatları

Teras kapatmak isteyenlerin en çok tercih ettiği modeller ahşaptan ziyade cam tasarımlardır. Son yıllarda cam maliyetlerindeki artışa rağmen bir kere yapılacak olan teras kapatma işlemi için cam ürünler tercih ediliyor. Her firmada ve projenin büyüklüğüne göre değişen cam teras kapatma fiyatları hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Maliyet bakımından ahşap modellere göre daha pahalı olan cam teras kapatma işlemlerinde camın kalitesine dikkat edilmelidir.

Teras Kapatma Yasal Mı?

Evinin veya işyerinin terasında sanki farklı bir oda varmış gibi kapatmak isteyenler bu konuda araştırmalara devam ediyor. Teras kapatma konusunda en çok merak edilen soruların başında teras kapatma yasal mı sorusu geliyor. Apartman veya müstakil evlerde teras kapatmanın kanuna uygun malzemeler ile güvenli bir şekilde yapılmasında hukuk açısından bir sakınca yoktur. Her mülk sahibi teras kapatma yapan firmalar sayesinde istediği gibi kendine özel bir yaşam alanı kurabilir.

Teras Kapatma Fiyat Hesaplama 

Teras kapatma işlemlerinde maliyetleri belirleyen en önemli kriter, kapatılan malzemenin türüdür. Ahşap, çelik, cam gibi farklı malzemelerden yapılan teras kapatmada genişlik de maliyeti etkiler. Ortalama bir teras için kapatma yapılacaksa ve bu işlem sadece bir kere gerçekleştirileceği için herhangi bir masraftan kaçınmamanız tavsiye edilir. Cam veya çelik gibi malzemeler uzun ömürlü olduğu için dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Ahşap teras kapatma yapıldığında maliyet açısından uygun fiyatlı olsa da uzun süre dayanıklılık bakımından sınıfta kalabilir. Maliyet hesabında uzun süre masrafsız kullanım avantajı da hesaba katılmalıdır. 

Demir Profilden Teras Kapatma 

Sandviç tasarımlı teras kapatma yönteminde kullanım kolaylığı ve basit montaj avantajı vardır. Demir profilden teras kapatma ise sabit olmasına rağmen uzun yıllar boyunca dayanıklılık ve masrafsız kullanım imkanı tanır. Her ihtiyaca özel olarak üretilen teras kapatma malzemeleri ve güncel fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Ev ve işyeri terasını kapatmak için gereken malzemeler müşteri talebine göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden teras kapatma fiyatları bakımından ortalama bir fiyat vermek mümkün olmayabilir.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*