kış bahçeleri cam tavan

Kış bahçesi, soğuk hava koşullarında bile doğal ışığın alınması ve açık alanların kullanımının sağlanması açısından önemli dekorasyon uygulamaları arasında yer almaktadır. Kış bahçesi modelleri ise her zevke ve ihtiyaca göre özel olarak tasarlanmaktadır. Uygulama alanlarına göre kış bahçesi modelleri arasından doğru ürünlerin tercih edilmesi gerekecektir. 

Yıl boyunca kullanılabilir alanlar yaratmak ve atıl durumdaki açık alanların daha işlevsel hale getirilmesini sağlamak için kış bahçesi uygulamalarına başvurulması önerilmektedir. Evlerde ve iş yelerinde genelde camla kaplı ve iklimlendirilebilen ve doğal ışıktan yararlanırken, hava koşullarından korunmayı sağlayan alanlar oluşturmaktadır. Dış mekan kış bahçesi uygulamaları sayesinde ekstra yaşam alanı oluşturulabilmektedir. 

Kış Bahçesi Dekorasyonu 

Kış bahçesi dekorasyonunda birçok önemli detaya dikkat edilmesi gerekiyor. Bu detaylara göre özellikle atıl durumdaki kış bahçelerinin konforlu ve işlevsel alanlar haline getirilmesi sağlanmaktadır. Genelde camla kaplanan veya açılabilir kapanabilir sistemler ile tasarlanan bu alanlar yeni bir yaşam alanı sunmaktadır. 

Kış bahçesi dekorasyon fikirlerine bakıldığında özellikle sobalı kış bahçesi tercihlerinin giderek daha yaygın bir hale geldiği görülmektedir. Soba nostaljisi yaşamak isteyenler ve kışın soba sayesinde kış bahçesinde iyi vakit geçirmek için tercih edilebilir. Dekorasyonda ayrıca ahşap, cam veya alüminyum kış bahçesi seçenekleri de yer almaktadır. Tamamen uygulama yapılacak alana ve kişilerin tercihlerine göre özel bir dekorasyon uygulanmaktadır. 

Kış Bahçesi Soğuk Olur Mu? 

Eğer kış bahçesi uygulamasında kaliteli izolasyon malzemeleri kullanılır ve iklimlendirme doğru araçlar kullanılarak yapılırsa bu durumda ortam ısısı kışın rahatça vakit geçirilmesini sağlayacaktır. Genelde sağlam yalıtımlı camlar ile kaplı olan bu kış bahçeleri, kışında gün ışığından ve açık alandan yararlanma imkanı sunar. 

Sıcak günlerde tamamen açık bahçelere dönüştürülebilen fonksiyonel modellerin tercih edilmesi bu alanların verimli kullanımı açısından önemlidir. Kışın tadını açık alanlarda çıkarmak ya da kafe ve restoran gibi alanların açık alanlarını kışın da kullanabilmek için bahçeye kış bahçesi uygulamalarına başvurulması gerekecektir. Doğru dekorasyon fikirleri ile kış bahçelerinde fark yaratılabilir ve yaz kış her mevsim bu alanlar konforlu bir şekilde kullanılabilir.  

Kış Bahçesini Ne Kadar Mal Olur?

Kış bahçesi yaptırmanın maliyetleri birçok değişkene göre belirlenmektedir. Kış bahçesi tasarımında hangi malzemelerin ve ürünlerin tercih edildiği, ne kadarlık bir alanın kaplandığı, otomasyon sistemleri, kullanılacak malzemeler ve işçilik gibi unsurlar maliyetin herkes için değişmesine neden olmaktadır. Veranda kış bahçesi gibi daha küçük alanlar için uygulamalarda maliyetler de azalabilir. 

Mevcut piyasa koşullarına ve genel uygulamalara bakıldığında ise ortalama olarak kış bahçesi uygulamalarında 15 metrekare için 65 bin TL ile 100 bin TL arasında bir maliyet hesaplanmaktadır. Kış bahçesi modelleri ve uygulama detaylarına göre bu maliyetler daha yüksek veya daha düşük olabilir. 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*